Oktoober koolis

Oktoobrikuu on möödas ja meil on rõõm kajastada oma kuu tegemisi.

Alavere Põhikool korraldas traditsioonilise loodusmängu „Tunne loodust leia rada“ Harjumaa koolidele. Meie kooli olid esindamas 3. klassi kolm õpilast (Loore, Kätriin Eliis ja Crisdella).

Täpsemalt selle ürituse kohta saab lugeda eelmisest postitusest.

3. oktoobril külastasid 7.-9. kl õpilased KIK-i projekti raames Tallinnas asuvat Rakett 69 teaduskeskust, kus  osalesid õppeprogrammis „Roheinseneeria“.

Rakett69 stuudios oli tund väga põnev, lahendada tuli saatest tuttavaid ülesandeid. Meie õpilased pidid vastavalt teemale "Roheinseneeria" valmis ehitama tuuleenergial tööle hakkava tuuliku. Teiseks pidi tegema vesiratta, mis omakorda lennutas raketti. Ülesanded olid põnevad, lahendused väga erinevad.

6. oktoobril tähistasime koolis õpetajate päeva. Sellel päeval andsid noorematele tunde 9. klassi õpilased. Samal ajal toimus õpetajatele õppenõukogu.

Rõõm oli näha, et koolis valitses kord ja 9. klassi õpilased võtsid enda vastutust väga tõsiselt. Kindlasti teistele õpilastele oli see päev vägagi meeldejääv.

Õp. päeva puhul tegime õp. Mari-Liisi eestvõttel õpilastele äratundmise mängu, kus tuli piltidelt ära tunda õpetajad kui nad olid väikesed. Põnevust täis mäng pakkus kõigile nuputamist. Parimad said autasustatud hea paremaga.

16. oktoobril võtsid kolm 8. klassi õpilast (Triinu, Nelle ja Ilmar) osa Tartu Linnaraamatukogu korraldatud kirjanduslikust veebimängust, milles saavutasid 3. koha. Väga tublid!

17. oktoobril toimusid selle õppeaasta esimene kuldvillak 1.-4. kl õpilastele ja mälumäng 5.-9. kl õpilastele. Mälumängu küsimusi koostas 8. kl õpilane Nelle, kes teeb seda oma loovtöö raames ja õp Raine juhendamisel. Olid väga põnevad küsimused ja hea ettevalmistus.

Kohe peale koolivaheaega said nooremad õpilased 1.-6. klass käia KIK-i projekti raames Aegviidu külastuskeskuses, kus 1.-3. klass osales õppeprogrammis „Röövlinnud“ ja 4.-6. klass osales õppeprogrammis „Kuidas kasvab mets?“

Peale nende tegevuste toimusid väga mitmed tasemetööd ja vahetundidel on õpilastel võimalik  mängida malet ja üle pika aja lauatennist.

Ilusat sügise jätku kõigile.

You are here: Home Teated Oktoober koolis