Teemad, mis huvitasid õpilasi president Alar Karise uudishimu päeval

1. klass uuris, kuidas midagi tekkis (planeet Maa, loomad, puud), kas enne olid loomad või puud, millest on tehtud autod.

2. klass alustas hommikut üksteiselt õppimisega, vaatas Magusa Molekuli saadet munast, vaatas slaidiesitlust ja kuulas jutustust sellest, kuidas elatakse kaugel Austraalias, matemaatikas sai töölehelt infot Austraalia loodusest ja koostas jutustuse põhjal tekstülesandeid, kunstiõpetuses tegi tutvust aborigeenide mustrimaailmaga ja kuulas muusikat, viimases tunnis meisterdas liikuva kana ja nuputas, kuidas õhk kana liikuma paneb.

3. klass uuris informaatikas, mille jaoks on internet mõeldud, otsis ja tutvustas kaaslastele kasulikke äppe.

4-9. klass uuris matemaatikas, kui palju saavad õpetajad palka, kui kaua võtaks aega ümber maailma kõndimine, millal leiutati kalkulaator, kui kõrge on Eiffeli torn ja kui pikk on valgusaasta.

6. klass vaatas ühiskonnaõpetuses saadet "Uudishimu tippkeskus" politseiuurimisest, arutles, milline on hea uurija ja kui tähelepanelikud tunnistajad on tavalised inimesed, leppis kokku, et teeb tulevikus eksperimendi testimaks, kui tähelepanelikud tunnistajad on 6. klassi õpilased ise.

7. klass vaatas ajaloos BBC saadet keskaja kõige vastikumatest töödest.

8. klass vaatas bioloogias saadet "Planeet Maa" džunglitest; arutles kirjanduses, kas armastus esimesest silmapilgust on võimalik.

9. klass vaatas ühiskonnaõpetus ERR Novaatori ühe minuti loenguid: kuidas võõrkeeli kiiremini selgeks saada, miks tuleb vanad e-kirjad ära kustutada, miks on Eesti vapil lõvid, kust saada piisavalt vitamiine ja kas naeratamine võib leevendada füüsilist valu; bioloogias vaatas "Uudishimu tippkeskuse" saadet “Kas virtuaalne on reaalne?”, uuris, kuidas aju liigselt  virtuaalmaailmas viibides eksitada annab ja kui suurt segadust (hullust?) võib see inimeses tekitada. 

 

 17.11.2022

You are here: Home Teated Teated Teemad, mis huvitasid õpilasi president Alar Karise uudishimu päeval