Loodusmäng Alavere Põhikoolis „ Tunne loodust, leia rada“

Alavere Põhikooli poolt korraldatud loodusmäng Harjumaa koolide 2. kl. õpilastele toimus 22. mail Voose vallseljakul. Mängus osales kokku18 3-liikmelist võistkonda.

Osalejad koolid olid Jüri Gümnaasium, Saue Gümnaasium, Kehra Gümnaasium, Paldiski Põhikool, Lehola Kool, Kurtna Kool, Raasiku Põhikool, Kostivere Põhikool, Padise Põhikool, Peetri Lasteaed-Põhikool, Aegviidu Kool, Pikavere Lasteaed-Algkool ja Alavere Põhikool. Õpilastel tuli orienteeruda maastikul plaan-skeemi järgi, täita kontrollpunktides ülesandeid, tunda taimi ja puid, lahendada salakirju, täita ka loovülesanne. Raja läbinutel oli võimalus seigelda seikluspargis ja ronida, kiikuda ning piknikku pidada. Päeva õnnestumisele aitas kaasa päikeseline kevadilm.

10 edukamat võistkonda olid:

1. Saue Gümnaasium 2. b klass - 28 punkti

2. Jüri Gümnaasium 2. d klass - 25 punkti

3. Kehra Gümnaasium - 23 punkti

4. Peetri Lasteaed – Põhikool - 23 punkti

5. Jüri Gümnaasium 2. b klass - 23 punkti

6. Aegviidu Kool - 23 punkti

7. Kurtna Kool - 22 punkti

8. Alavere Põhikool - 22 punkti

9. Padise Põhikool - 21 punkti

10. Kostivere Põhikool - 21 punkti

Õp. Maimu Lass